Zaburzenia psychiczne wieku podeszlego

Cyklotymia jest oceniana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane również jako stan depresyjny, który zawsze wciąż nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość bardzo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając to od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi żyć elementem jadącym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej zrozumienie jest dodatkowe zwykle w głównej i trzeciej fazie życia człowieka, wiąże się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz wysyła do dużej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie więc stricte leczenie farmakologiczne, podobne do rodzaju działania depresji, bowiem podawane preparaty będą brały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię ukazuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą formują się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne spraw i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności jasnego myślenia, problemy z kolekcją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u osób, które pozostają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł mają ponad takie składniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i również stresujące sytuacje. Także znacznie ogromny zysk posiadają jeszcze wychowanie i miejsce, w której żyją potencjalnie chorujące osoby.