Wyposazenie sklepow szczecin

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz dodatki są obowiązujące w handlu z produktami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje znacznie sposobów chłodni, które sprawdzą się w magazynie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z narzędziami mrożącymi, w których chroni się mięso – wśród nich zapisuje się witryny, zamrażarki, wyspy bądź te szafy mroźnicze. Świetnym programem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto trzymać nie dopiero w magazynie, lecz także w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Rzuca się ją pod wystawą, dzięki czemu sprawnie można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Przydatna istnieje więcej lada ekspediencka, na jakiej kroi się i pakuje towar. W dłuższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze zwykłą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w zakładzie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być odpowiednio ważny plus czytelny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak i mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do cięcia mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do cięcia mięsa, jeszcze nie warto na nich żałować. Z serii dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej czy stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na oczekiwanie klienta. Choć nie stanowi toż potrzebny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna jest zarówno kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu i dodatkowe meble sklepowe. Konieczne istnieje i zainstalowanie klimatyzacji, która wskazana stanowi w mieszkaniu dobrej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Duże jest zarówno oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na wystawie.