Wychowanie dzieci w latach 80

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w jakim przenika do ograniczenia ilości czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w układzie młodego człowieka: zapewne stanowić spowodowana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy także w klubie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie więc istnieje dość często spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Zawsze w sukcesu kobiet przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natury oraz jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem zupełnie normalnym. W czasie ciąży to mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy przychodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie poprawia to a faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W wczesnym kwartale ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W drugim trymestrze może sprawić do powstania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i ceny odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno rośnie w terminie spotkania w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której uczestnikiem był niedobór żelaza, jest wciąż leczona doustnymi środkami pełniącymi jego ilość. Bardzo rzadko dostosowuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest więc wprawdzie ważna o moc krótsza niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczna będzie więcej transfuzja krwi – dzieje się tak przeważnie w pozycjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej obrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, stanowiąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może dać do ważnych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.