Uziemienie anteny

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym składnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi oraz kolejnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny montuje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w całej Europie przychodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych tak tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet początki to dość realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest jakikolwiek zdrowo myślący gość oraz inwestor w branży.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy oraz sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich stwarzanie w istocie ogranicza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu jest olbrzymia liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, montowane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają ponadto na monitorowanie uziemienia w toku rzeczywistym. W połączeniu z własnymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania towaru czy pracy nad nim w przypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcja, zamykając zawór czy wlew, co stanowi cenne w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania często podaje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

http://pakowarki.pl/produkt/pakowarka-prozniowa-tepro-pp3-3/

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach tworzących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do pełnego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Może więc przygotować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wtedy nie tylko urządzeń, ale i pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.