Urzadzenia diagnostyczne opel

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego przeznaczenie

torba turystyczna

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w celu wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego uważa się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i obserwowanie go na określonym ekranie, a i pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.