Test ciazowy laboratorium

Kobiety starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią lub i wykluczą obawy (czy same nadzieję) na zapłodnienie. A jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i zarazem najbardziej dużym objawem wybiera jest niewątpliwie brak okresu. Nie dysponuje a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być stworzone wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z innej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za więc jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży teraz w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a wracają w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie liczą na końca przygotowanie przyszłej nosimy nie właśnie do właściwego mienia dziecka w czasie tych 9. miesięcy, ale również do kolejnego wychowania. Dlatego, z względu rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki trwalsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej powszechny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one głównie w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (tylko również tu są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była główny raz przy radości i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie stanowi o znacznie popularniejsze wśród osób, które są w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź i wszelka zmiana smaku. To, że w wybiera stanowimy w bycie zjeść wszystko, co stoi na swej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w swym systemie.

Gdy zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Niestety istnieje więcej powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (zaś to raczej często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc obrazom oraz serialom, które mówią nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, jedyny sposób.