Szkolenia pracownikow wydatki strukturalne

Wędlinami określa się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z zmiany wędzonki to mięsne przetwory zrobione z jednego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to przecież proces technologiczny, który polega na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zapisanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego gustu i aromacie. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu konsumenci mogą dłużej zajmować się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo noszenia w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinkiem z najtańszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest doskonała szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna mieścić się w terenie między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz pewno istnieć zabarwiony na biało, z poziomem śmietankowym lub różowawym. Innym w organizacji najbardziej powszechnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest popularna na wszelkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa to nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Określone warunki klimatyczne w polskim świecie doprowadziły do ostatniego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, jak w terenach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny mający nie tylko mięso wieprzowe, ale i duże domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich działalności były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, zatem jej brak uzupełniano różnymi sposobami mięs. W ten rób utrwalił żywy do tej pory stereotyp głoszący, iż salami robione jest z oślego mięsa, frankfurterki wytwarza się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.