System informatyczny lis

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności czy posiadamy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W wysokich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są wiele punktów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i pozycja na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, lub istnieje toż sama restauracja, bądź też sieć restauracji.

Na obecnym sezonie celowo nie podamy firmy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do określonego kliencie. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej albo na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.