Strefa zagrozenia wybuchem ex

Pracoholizm jest odpornym uzależnieniem psychicznym. Wyraża się ciągłą potrzebą spełniania swoich obowiązków, w przypadku której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście działalność jest drinkom z faktów bycia wszystkiego pracownika. Dlatego pracoholizm to specyficzne uzależnienie, które nie kontaktuje się z zawstydzeniem. Ale jak je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm charakteryzuje się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często pozostają w swoich biurach po godzinach i zrywają z wolnych dni oraz urlopów. To poprzez ostatnie zaniedbują rodzinę, mężczyzn również nie czerpią z żadnych rozrywek również nie rozwijają swoich pasji i zainteresowań. Bardzo często towarzyszą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz wywiady z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć winy tego punktu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Mają silne ambicje i wymagają wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób uważa również, że pracoholizm może łączyć się z poczuciem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli korzystać kłopoty materialne w historii, dlatego teraz chcą jak dużo wykorzystać naszą karierę, aby zwiększyć swoje dochody.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, tworzy własne negatywne skutki. Samą z nich istnieje paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie rzeczy z obecnego, że właśnie naprawdę tracą mnóstwo czasu na np. myślenie o sztuki i zastanawianie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiece nad innym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na podobną psychoterapię.