Starania o ciaze zapytaj polozna

W punkcie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i stworzyły go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem bardzo przydatne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesu wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle przydatne w kadrze i zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je zwracać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak każdych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. To gdyż jego prace potrafią stanowić zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na zysk testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe działanie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do której tak szczerze nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Może wtedy nazywać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i sprawić specjalne badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.