Programy dla firm online oraz bezpieczenstwo w sieci

Aktualnie coraz większa prędkość dostępu do internetu oraz spadek cen komputerów i innych urządzeń pozwalających na dostęp do sieci, powoduje pewne zmiany w używanych przez nas programach.

W jakim celu mamy ściągać z internetu program, który często wymaga dodatkowych składników do instalowania, skoro możemy używać tak samo dobrego oprogramowania poprzez okno przeglądarki? Jednym z przykładów takiej sytuacji jest program do faktur online. Pozwala nam wystawić, oprócz oczywiście faktur, wiele innych dokumentów. Warto zapoznać się z oferowaną funkcjonalnością, która często jest dużo tańsza od tradycyjnego oprogramowania i pozwala na wypróbowanie działania za darmo. Dodatkowo kupując konkretną kopię programu możemy go używać tylko na jednym komputerze. A co z programem online? Gdziekolwiek się nie zalogujemy mamy dostęp! Co więcej omijamy problem systemu operacyjnego. Teraz możesz mieć dostęp i wystawiać dokumenty również na smartfonie lub tablecie i wysłać go pocztą bądź wydrukować.

Dostęp jest oszczędny i zabiera bardzo mało transferu internetowego. To doskonała wiadomość dla osób korzystających z sieci komórkowej, której ceny nadal są dość wysokie. Dodatkowo uważam, ze dużo łatwiej ukraść wrażliwe dane z komputera osobistego, na którym zainstalujemy oprogramowanie, niż z odpowiednio chronionego serwera. Chociaż nie daje to stuprocentowej pewności. Warto też zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia i regularnie skanować swój komputer. Zagrożenia są różne. Od zwykłych wirusów niszczących nasze dane po te groźniejsze, które te dane wysyłają innej osobie. Pracownicy, którym dajemy dostęp do naszych danych i programów powinni być przeszkoleni i świadomi niebezpieczeństwa. Pomoże to w bezpiecznym funkcjonowaniu w sieci.

Jak możemy się zorientować internet przynosi nam wiele korzyści i ułatwia życie, jednak musi być on wykorzystywany bezpiecznie. Pomimo tego warto spróbować programów dostępnych w wersji online. Oszczędzi nam to sporo czasu i pieniędzy, a dodatkowo da dostęp praktycznie w każdym miejscu na świecie. Prowadzenie rachunkowości czy wystawianie faktur jeszcze nigdy nie było tak proste. Spróbuj sam!