Program erp na dos

Stosowane dziś oprogramowanie biznesowe wymaga legalnej wersji systemu operacyjnego z serii Windows i wydajnego, odpowiednio mocnego komputera. Nawet wersje nie wymagające instalacji, pracujące w chmurze, a pracujące w okienku przeglądarki internetowej nie zadowolą się 512 MB pamięci operacyjnej.

W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie chce stać się niewolnikiem ciągłych aktualizacji sprzętu komputerowego, z pomocą przychodzi mu program cdn klasyka. Jako chyba jedyny na rynku pracuje pod systemem DOS, jednak nie oznacza to, ze jego możliwości zatrzymały się 30 lat temu. Aplikacja składa się z trzech podstawowych modułów: magazynowo- fakturującej, która może obsłużyć nawet ogromny magazyn, kadrowo-placowej, wspierajacej politykę zarządzania zasobami ludzkimi i ewidencję czasu pracy oraz finansowo-księgowej, obsługującej każdą formę prowadzonej księgowości. Bez problemu współpracuje z czytnikami kodów kreskowych, kasami i drukarkami fiskalnymi, drukując paragony oraz urządzeniami fakturującymi SET. Za jego pomocą można prowadzić dowolną ilość magazynów i rozliczać produkcję w oparciu o zdefiniowane receptury. System umożliwia wystawianie, rozliczanie oraz księgowanie faktur zaliczkowych. Z pomocą programu cdn klasyka można stosować różnorodne schematy upustów i cenniki indywidualnie dla każdego z kontrahentów, tak by przygotowywane dokumenty zawierały prawidłowe ceny.
Oprogramowanie prowadzi rejestrację zamówień od odbiorców, a nawet umożliwia automatyczną rezerwacje towarów, co jest szczególnie przydatne przy szybko rotującym magazynie. W sytuacji wykorzystywania pojemników zwrotnych za jego pomocą można rozliczać opakowania kaucjonowane. Aplikacja współpracuje z rożnymi drukarkami, gdzie możliwy jest wydruk etykiet i kodów kreskowych.
Program posiada ponad 45 000 użytkowników w całej Polsce. Gdyby z jakiegoś powodu jego możliwości okazałyby się niewystarczające, dystrybutor COMARCH przewiduje aktualizację do najnowszych wersji oprogramowania, z zastosowaniem nawet 40% rabatów. Sam proces jest nieomal niezauważalny dla użytkownika, a wszystko odbywa się za pomocą Comarch Asysty.