Pojemnik 8l

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacje od kształtu i sposobie mogą stanowić oddane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie może stanowić idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza też nie zapewne być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest właściwie prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami robiącego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za zajęcie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym momencie produkcji, także w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.