Paragon 2014

Obowiązek przechowywania kopii paragonów jest groźny dla wielu przedsiębiorców. Kopie należy mieć na potrzeby Urzędu Skarbowego przez pięć lat.

Po zakończeniu transakcji dokonywane są dwa paragony - oryginalny też jego kopia, która następnie musi być wychowywana przez firmę, jaka ją wystawiła. Kopie paragonów z drukarki fiskalnej mają zazwyczaj formę długich, papierowych rolek. Takie podejście zbiera się z dosyć dużymi trudnościami. Przede wszystkim mówi do sprawy, w jakiej przedsiębiorca musi we domowym zakresie magazynować tysiące rolek. Dodatkowo nie są one wcale trwałe, bo mogą znacznie łatwo blednąć, na dowód pod wpływem promieniowania słonecznego, dlatego powinien je dokładnie zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników.

Spośród tegoż początku jeszcze wiele firm przyjmuje się na zainwestowanie w urządzenie fiskalne novitus deon e, które zapisuje kopię paragonu w strukturze elektronicznej. Takie rozwiązanie w jawny sposób ułatwia gromadzenie takich informacji. Zamiast tysięcy rolek wystarczy jedna strona pamięci. Informacje można także skopiować na następne nośniki, co jednocześnie je zabezpieczy.

Elektroniczne kopie paragonów z drukarki fiskalnej mają też inne ważne zalety. Przede każdym zezwalają na koniec konkretne oszczędności. Chociaż zakup drukarki z taką możliwością nie jest najniższym kosztem, a na znaczniejszą metę pomoże zmniejszyć koszty. Dzieje się tak przede każdym dlatego, że ważna zrezygnować z zakupu papierowych rolek.

Zainwestowanie w obecnego pokroju wyposażenie będzie na pewno wielu bardziej opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących większą rolę, którzy codziennie wydają kilkadziesiąt albo kilkaset paragonów. W takim wypadku zakup i trzymanie papierowych rolek zawierających kopie paragonów jest na pewno dużym obciążeniem, które wchodzi niekorzystnie zarówno na koszty prowadzenia pracy również na efektywność pracy.

Kasy i drukarki fiskalne z opcją elektronicznego zapisu paragonów toż znacznie dobre rozwiązanie, które warto mieć pod opiekę przy zakupie tego typu dania na potrzeby firmy. Takie drukarki odpowiedzialne są w wielu sklepach. Istnieją zatem dania dane na sprawy dużych sklepów, ale również mniejszych firm, dlatego ważna wybrać rozwiązanie, które wykona potrzeby konkretnej jednostki i dodatkowo nie będzie za drogie.