Orzezwiajacy mus

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo same kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego modelu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się przygotowywać je jednemu. Stanowi toż nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale same lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest słodki, piękny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można mieć jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na wszystkim stoisku. Doskonałym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła praca będzie pozytywnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe skutki to znowu nie wszystko. Powinien mieć prawy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z ciekawej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest wiele takich produktów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak zaspokoi swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale te na przykład do robienia mrożonej kawy.