Oprogramowania dla firm ulatwiajace zycie pracodawcom

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/krajalnica_zywnosci_-_612p_ce/Sklepowa krajalnica żywności Ma-Ga 612p do wędlin - Polkas

Bezpieczeństwo i Higiena pracy to ważny aspekt praktycznie w każdej firmie, dlatego warto jest przygotować się na wizytę inspekcji pracy i posiadać odpowiednią dokumentacje. Właśnie z tego zakresu zostało stworzone oprogramowanie dla firm, które ułatwią życie pracodawcom.


Najpopularniejszym programem umożliwiającym zarządzaniem BHP jest Vademecum BHP. Program ten zawiera uaktualniane na bieżąco przepisy prawne. Umożliwia on określenie ryzyka zawodowego na samym stanowisku pracy, dzięki niemu z duża łatwością zostanie sporządzony audyt stanowisk pracy a także będzie można określić wypadki przy pracy pracowników oraz uczniów. W swoich funkcjach ma także terminarz, dzięki czemu można zapisać wszystkie istotne informacje, aby przypadkiem nie umknęły. Dobór środków ochrony indywidualnej dla danego pracownika jest bardzo istotny, a ten program pozwala na bezproblemowe dostosowanie ich do obejmowanego stanowiska. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubiór i akcesoria.
Bardzo popularnym programem w zakresie BHP jest program, podzielony na moduły, z których każdy coś oznacza. Najbardziej kluczowymi są moduł wypadki oraz moduł ryzyko. Jak łatwo się domyślić moduł wypadki ma na celu określenie ciężkości powstałych wypadków a moduł ryzyko określa ryzyko zawodowe na danym stanowisku pracy. Posiada on bardzo dużo różnego rodzaju zawodów, do których można przypisać ryzyko zawodowe. Kolejne to moduł BHP oraz moduł ochrona. Moduł BHP pozwala na ewidencję pracowników pod względem BHP, chodzi tutaj przede wszystkim o odbyte szkolenia, oraz o zbliżających się terminach szkoleń, moduł ochrona pozwala na dobieranie środków ochrony indywidualnej pracownika. Moduł obieg jest odpowiedzialny za obieg dokumentów między różnymi działami. Takie oprogramowania ułatwiają pracę w firmie pod względem BHP.