Objawy ciazy chlopak czy dziewczynka

Z szkole w szkole, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet także dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że gdy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie chwila zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie korzystny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede wszystkim mdłości i wymiotów. Jednak za głęboko w toż nie wierzymy, jesteśmy przeważnie w bycie czasami przyznać, że umie się zdarzyć przypadek, kiedy pani nie czuje w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one bardzo niskie. Co żebym się wprawdzie nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że gdy nie ma czasu oraz są mdłości, to stanowi, iż dalej będzie więcej dziecko. Co natomiast z starymi, które używają niestandardowe objawy ciąży? A jakie one mogą być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które tworzy nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Kolei w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach niezbędne będą zwyklejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a jeszcze u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że więcej pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „jest” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na owo nie poradzisz, dobrym rozwiązaniem będzie tylko wyposażenie się w specjalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) oraz częste należenie do łazienki, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może sprawić niemiłe konsekwencje. Chrapanie – winę za to ponoszą spuchnięte nozdrza, które nie tylko mogą powodować wrażenie ciągle zapchanego nosa i delikatnych krwotoków, lecz także chrapanie w nocy. Nie ma jednakże tego negatywnego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej chwile niemal co noc sprawiał cię swoim pochrapywaniem, zauważy jak się czułaś a co przez niego kończyła. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na twarzy oraz szyi a o pajączki mogące pojawić się niemal na dowolnym obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego rodzaju zmiany odpowiada melanina, jaka w przyzwoitych warunkach zapewnia nam piękny wygląd skóry (czy wszystek jej styl), jednakże jej nadmierne pisanie w terminie stanu błogosławionego może sprawić do innych zmian i wytworów domem z najodpowiedniejszych horrorów. Nie odbieraj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na osobie, zainwestuj w puder i doskonale kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – jest aktualne tymże bardziej poważne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „ta chwila, kiedy możemy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te znane również nie, kiedy i też coraz dużo rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Niestety, chyba nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie wolno ci przenosić się lekami nasennymi!). Trzeba próbować się przyzwyczaić. Jednak, tak jak i wcześniej, te obrazy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się oraz nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez sensu na ogół, ciąża toż niezwykle zadowolony etap życia kobiety, wtedy nie jest mi nic innego, jak właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, szczęśliwej i przyjemnej ciąży, jak również więcej szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.