Nowoczesne komputery informacje

Często możemy stwierdzić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w postaci nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej kojarzy się w ogromnych marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Stanowi w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj przecież ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy mamy do rezygnowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na chwila lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na wszelkim samym produkcie. W spraw gdy tego zestawu jest kilkoro, nie ma przy tym ogrom pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie kolei w terenie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi brać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i brania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do guście kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, a jest lekki w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.