Nerwica zoladka po angielsku

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym tematem w dzisiejszych czasach. Dotyczy więc ze kolei naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. I gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może przekraczać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z tego, że ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle łączą się z pozostałymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, a jego ciało reaguje więc w "inny" i oryginalny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, skłonności do działania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne postaci z wszelkiego życia, podczas których miał objawy nerwicy. Dzięki temu sprowadza się jego środek i zły przygotowuje się z konkretnymi rzeczami. W wybranych przypadkach niezastąpione jest wyjątkowo leczenie farmakologiczne. A same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.