Mikroskopy optyczne zeiss jako sprzet najwyzszej jakosci

Mikroskop Zeiss to sprzęt najwyższej, jakości, bardzo często wykorzystywany w poradniach dentystycznych, ze względu na swoją dokładność oraz precyzję. Parametry techniczne to główny wyznacznik doskonałości sprzętu, tutaj przede wszystkim liczy się duża baza stereoskopowa, która umożliwi odpowiednio ostre widzenie, zarówno w punkcie bliży jak i dali. Posiada apochromatyczną, czyli uzależnioną od długości fali jasną optykę.


Parametry techniczne, jakie oferują producenci tego typu mikroskopu są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych firm. Przede wszystkim bardzo duże powiększenie, mają one możliwość nawet pięciokrotnego powiększenia obrazu. Każdy ze stopni odpowiednio wyostrza źródło badania. Minimalną ostrość można ustawiać za pomocą ręcznego pokrętła. Nie mówimy tutaj o tak zwanym przełączaniu skokowym, które wiąże się ze znacznie mniejszą precyzją. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu możliwe jest dostateczne oświetlenie obrazu, na który skierowana jest wiązka światła. Również istotne jest rozwiązanie ergonomiczne, przede wszystkim bardzo wygodny uchwyt oraz niewielki kształt, co pozwala na przeniesienie sprzętu w odpowiednie dla nas miejsce. Posiada dwa filtry pomarańczowy oraz zielony, dzięki czemu pozwala na ich zintegrowanie. Podobnie jak w ostrości tak i w przypadku ustawiania natężenia światła jest to robione manualnie a nie automatycznie, pozwalając na znacznie większą dokładność. Mikroskop jest tak zaprojektowany, że jest możliwość doposażenia go w inny sprzęt na przykład kamerę wideo lub umieszczenie go w odpowiednim dla siebie miejscu na przykład na statywie, ścianie bądź suficie. Główny obiektyw ma doskonałe parametry, jednak istnieje możliwość wymiany go na bardziej precyzyjny.
Istnieje bardzo wiele mikroskopów tego typu, które zaprojektowane są tak, aby miały doskonałe parametry ergonomiczne oraz naukowe. Producenci oferują również wysoką gwarancję na zakupiony sprzęt. Firma w swojej ofercie ma odpowiednie akcesoria, które usprawnią działanie sprzętu, między innymi są to odpowiednie folie. Na przykład niebieska powłoka, dzięki której zapobiega się refleksom, dzięki temu, że folia jest niewielka oraz bardzo cienka nie powinny występować problemy z jej ściąganiem oraz zakładaniem. Dzięki odpowiedniej, jakości materiału jest ona bardzo odporna na uszkodzenia, oraz nie powoduje szelestów. Istnieją również osłonki na obiektywy, które zapobiegają aberracji.