Mikroskop operacyjny wykorzystywany w precyzyjnych zabiegach

W dzisiejszych czasach medycyna tak bardzo posunęła się do przodu, że wykonywane są operacje na coraz mniejszych powierzchniach ciała. Jednak jak wiadomo oko ludzkie nie jest doskonałe, dlatego potrzebny jest sprzęt, który usprawni jego działanie. Taki sprzęt to mikroskop operacyjny, który dzięki swojej wielkiej ostrości zdobył zastosowanie w takich dziedzinach jak okulistyka, stomatologia, neurochirurgia oraz otolaryngologia. W każdym z tych przypadków jego doskonała precyzja pozwala na odpowiednie przeprowadzenie operacji.


Tutaj przede wszystkim istotne są parametry techniczne, dzięki którym mikroskop może sprawnie funkcjonować. Przede wszystkim sterowanie ostrością oraz powiększeniem odbywa się bardzo płynnie, wszystko za pomocą odpowiedniego przełącznika nożnego, co nie ogranicza ruchów osoby korzystającej ze sprzętu. Bardzo dobra optyka, co pozwala na uzyskanie dokładnej ostrości a także odpowiednia regulacja natężeń światła. W tym przypadku jest możliwe bardzo duże powiększenie, waha się ono w granicach od 5 nawet do 30 stopni. Posiada hamulce elektromagnetyczne, dzięki czemu mogą być odpowiednio pochylane głowice i ramiona mikroskopu, wszystko za pomocą przycisku, który znajduje się na głowicy mikroskopu. Ten sprzęt posiada również odpowiedni kąt nachylenia, dzięki czemu jego dokładność jest taka ogromna. Kąt nachylenia waha się od zera nawet do 180 stopni. W parametrach technicznych również posiada powiększenie podglądu asysty, jednak to odbywa się stopniowo, poczynając od 5 następnie jest 7, 5 później 12, 5 oraz 20 a na koniec 30. Projektanci również zatroszczyli się o ergonomiczną, jakość produktu. Sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, a dzięki odpowiedniej jakości światła i doskonałej optyce praca z nim to przyjemność.

http://siland.pl/polkas/Pl/produkt/krajalnica_polautomatyczna_bizerba_gsp_hd/

Mikroskop operacyjny jest sprzętem najwyższej, jakości. Wykorzystywany jest w szpitalach oraz w gabinetach okulistycznych oraz dentystycznych gdzie wykonywane są zabiegi wymagające bardzo dużej precyzji i dokładności. Nowy sprzęt tego typu kosztuje około pół miliona złotych, dlatego bardzo wiele placówek decyduje się na zakup używanego mikroskopu, gdzie cena może być kilkakrotnie niższa, a jakość zupełnie taka sama. Należy jednak pamiętać, że jest to sprzęt, który ma wpływ na zdrowie i życie drugiego człowieka, dlatego przed jego zakupem należy sprawdzić sprawność działania i zatroszczyć się o gwarancję, oraz zakupić go u sprawdzonego sprzedawcy.