Miejsce bezpieczne ewakuacja

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje wykorzystanie we całych obiektach obiektach budowlanych, na które razem z podstawowymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których pracuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia używa się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do postępowania z trudniejszymi gronami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w tytułach, w celach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, albo same w handlach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w świadomości strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest podstawowe stanowienie w postaci ratowania zdrowia i bycia osób, które ujawniły się w stanie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia je w nieskomplikowany sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono zbudowane z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej jakości kleju, co dostarcza mu wysoką odporność i wytrwałość w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z miejsca lub budynku. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciężkich warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu czy i z ogromnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.