Lekarz weterynarii a kasa fiskalna 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie całych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sprawie kas fiskalnych zostało ustalono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezwykle, a emerytowani lekarze zwolnią z wiedzenia kampanii, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty wykazały się chybione. Sprzedawcy kas trzymają w prostej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, jak również trudne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno też pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem tylko potrafią stanowić usługi medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie miał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest właśnie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być dokonany przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do nowych grup zawodowych będących te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz świadczący usługi na praca osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów stanowi toż typowy droga na walkę z prostą przestrzenią w handlu i pomocach.

Umieszcza się pytanie, czy w latach następnych jednocześnie będzie silna wziąć z pomocy na zakup kasy. Obecnie obejmuje ona 700 zł. Może spośród niej użyć wszystka osoba, jaka w terminie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie można skorzystać z ostatniej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.