Kasy fiskalne to powinnosc kazdego przedsiebiorcy

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są wymagane przez normę prawną. Są to maszyny elektroniczne, służące do rejestracji dochodu oraz sumy podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich brak właściciel firmy może zostać ukarany dużą grzywną, która wyraźnie przerasta jego zarobki. Nikt nie chce więc narażać się inspekcji i kary grzywnej.
Często zdarza się, że firma prowadzone jest na ograniczonej przestrzenii. Właściciel sprzedaje swoje produkty w internecie, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna wolna powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku sklepu zajmującego dużą powierzchnię handlową.
Tak samo jest w sytuacji osób, które działają w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że przedsiębiorca przemieszcza się z ciężką kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej sprawnego korzystania. Są dostępne na rynku, kasy fiskalne przenośne. Posiadają one niewielkie wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy mobilnej, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy bezpośrednio udać się do usługobiorcy.
Kasy fiskalne są również ważne dla samych kupując, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki pokwitowaniu, który jest drukowany, klient ma prawo dokonania reklamacji opłaconego produktu. Ostatecznie to druk fiskalny stanowi wyłączny dowód naszego nabycia towaru. Jest także dowodem, że pracodawca prowadzi zgodną z prawem działalność i odprowadza vat od sprzedawanych produktów i usług. Jeśli nadarzy nam się sytuacja, że urządzenia fiskalnego w butiku są wyłączone lub stoją nieużywane możemy donieść to do urzędu, który podejmie stosowne kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a niekiedy nawet proces.
Kasy fiskalne ułatwiają również właścicielom monitorować sytuację finansową w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a na koniec miesiąca możemy wydrukować całe podsumowanie, które wskaże nam ile szczegółowo zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z personelu nie kradnie sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Sklep z kasami fiskalnymi