Kasa fiskalna kiedy bedzie potrzebna w twoim przedsiebiorstwie

Nie jesteś pewny, czy w Twoim przedsiębiorstwie konieczna jest kasa fiskalna? Sprawdź! Co do zasady, obowiązkowi ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej podlegają przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaży towarów lub usług na rzecz osób fizycznych (nie firm).

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. wprowadza jednak od tego obowiązku szereg zwolnień.
Kiedy będziemy mogli skorzystać ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej? Przede wszystkim, nasz obrót w poprzednim roku podatkowym na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych nie może wynieść więcej niż 20 tys. zł. Jeśli zaczęliśmy prowadzić działalność już w trakcie roku podatkowego, limit ten będziemy musieli wyliczyć w proporcji. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że na wysokość tego limitu nie wpływa dochód uzyskany ze sprzedaży środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji. Pamiętajmy jednak o tym, że takie transakcje muszą być udokumentowane za pomocą faktury.
Pamiętajmy o tym, że istnieją sytuacje, kiedy zawsze konieczne będzie ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej i nie będą obowiązywać nas zwolnienia, bez względu na dochód, jaki uzyskujemy. Ma to miejsce w przypadku sprzedaży między innymi gazu płynnego, silników spalinowych i części do nich, nadwozi do pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, kontenerów, części pojazdów bez napędu mechanicznego, części do pojazdów silnikowych (wyjątkiem są tutaj motocykle), sprzętu radiowego, telekomunikacyjnego i telewizyjnego, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, wyrobów tytoniowych i alkoholowych.
Konieczność ewidencjonowania na kasie fiskalnej elzab jota e zachodzi również obowiązkowo bez względu na obroty również w przypadku niektórych usług. Są to między innymi usługi takie jak: przewozy pasażerskie w komunikacji samochodowej, przewozy taksówkami, naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów, wymiana opon, badania i przeglądy techniczne pojazdów, opieka medyczna, dentystyczna, usługi prawnicze, kosmetyczne i fryzjerskie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl