Kasa fiskalna bravo

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie stosowanym w zakładach, ale także przez nowego typu usługodawców, rozpocząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest tania u różnego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie przyznawała się do tego, ale i może obsłużyć sporą sumę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT zaś w pozycjach nieposiadających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest udane z problemu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To sprawia, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, ogranicza się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy jasnych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, wcale nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest zatem komputer urządzony w normalny program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w sezonie druku paragonu, a nie, kiedy w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy pamiętać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam pomocna w danym okresie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Drugi istotny czynnik, na który wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i drukowanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- oddane do konkretnych placówek handlowych oraz osiągających znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie stawia się urządzenia posiadające tylko samą rolkę papieru na rachunki dla użytkowników, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na stronie SD.