Jakie cechy powinna miec idealna krajalnica do wedlin

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/male-kasy-fiskalne-mobilne-proste/1/

We współczesnych czasach niemal każda dziedzina naszego życia jest wspierana przez różnego rodzaju nowatorskie rozwiązania i technologie. Wszystko po to, by usprawnić i uprzyjemnić wiele codziennych czynności. Gastronomia jest jedną z dziedzin, w której rozpieszczani jesteśmy przez sprzęty mające ułatwić nam życie. Jednym z takich sprzętów jest krajalnica do wędlin. Artykuł ten ma swoje zastosowanie zarówno w zaciszu domowym, jak i w profesjonalnej gastronomii, w sklepach czy cateringu. Oczywiście, w zależności od użycia naszej krajalnicy, wymagać będziemy czegoś innego.

Prawdopodobnie na użytek domowy dokonamy zakupu uniwersalnej krajalnicy, która pozwoli pokroić nam także pieczywo czy ser. Jednak nic nie sto na przeszkodzie, by nabyć specjalistyczny sprzęt. Krajalnica do wędlin, z której korzystać będziemy w domu, z pewnością nie powinna zajmować dużo miejsca. Najistotniejszym jej elementem jest nóż, który będzie wykonywał całą pracę. Kluczowe jest tworzywo, z którego ostrze będzie wykonane — najlepiej sprawdzi się tutaj stal nierdzewna lub tytan. Korpus naszego urządzenia może być wykonany z tworzywa sztucznego, tak samo, jak podajnik. Pamiętajmy, by krajalnica miała regulację grubości krojenia. Sprzęt kupiony na użytek domowy powinien się dobrze prezentować. Fani designu i nowoczesnych rozwiązań z pewnością znajdą dla siebie odpowiednią krajalnicę.

Dużo większą funkcjonalnością powinna cechować się profesjonalna krajalnica do wedlin, z której korzystać będą sklepy czy pracownicy gastronomii. Tutaj niezmiennie ważne jest ostrze — polecane jest takie wykonane ze stali chromowo — węglowej. Nóż powinien być też gładki, by precyzyjnie kroić wędliny. Podajnik, warto by był wykonany ze stali. Podobnie rzecz ma się z korpusem – powinien być stabilny i wytrzymały, stąd poleca się te stalowe lub metalowe. Regulacja grubości krojenia jest także kluczowa. Możemy za to zrezygnować z ciekawego wyglądu. Profesjonalna krajalnica do wędlin ma być przede wszystkim ergonomiczna.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl