Gdzie zainstalowac kase fiskalna

W momencie, kiedy zakłada się swoją firmę, może się okazać, że trzeba będzie zainstalować kasę fiskalną. Jak się można przekonać, jest to niekiedy dość duży wydatek, ponieważ takie urządzenia mogą kosztować nawet pięć tysięcy złotych. Z tego też powodu nie można się dziwić, że wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, w jaki sposób może zaoszczędzić na takim zakupie. Co prawda Urząd Skarbowy zwraca do siedmiuset złotych, jednak może się okazać, że dla wielu biznesmenów taka kwota nie będzie satysfakcjonująca właśnie z racji tego, że musieli zainwestować w jedną z droższych kas fiskalnych.

Poza samą ceną tych urządzeń, problemem może być miejsce kas fiskalnych, czyli to, gdzie należy je zainstalować. Przeglądając dostępną ofertę tego sprzętu w sprzedaży, można wyróżnić dwa rodzaje, czyli kasy stacjonarne i takie, które mogą być użytkowane w różnych miejscach. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się zainstalować kasę stacjonarną, musi pamiętać o tym, że w razie gdyby chciał zmienić miejsce jej użytkowania, musi o tym poinformować Urząd Skarbowy w terminie nie dłuższym niż siedem dni. Zatem jeśli biznesmen prowadzi działalność, która oprócz głównej siedziby posiada też różne filie, może się okazać, że przemieszczanie kasy fiskalnej stanie się za bardzo uciążliwe i może negatywnie wpłynąć na realizację działań wewnątrz przedsiębiorstwa.

Wielu więc właścicieli firm decyduje się na wybór tych kas, które można uznać za mobilne. Kasy fiskalne mobilne to urządzenia które można swobodnie przemieszczać. W tym przypadku biznesmen może  korzystać z takiego urządzenia w wielu różnych miejscach bez konieczności przeprowadzania instalacji. Jedyne o czym musi pamiętać to to, by na paragonie znajdował się albo adres firmy albo adres domowy. Jednak nawet i w tym przypadku można doszukać się słabych stron. Jedną z nich jest to, że jeśli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż towarów w kilku różnych placówkach, nie będzie w stanie zewidencjonować wszystkich transakcji w tym samym czasie. Zatem z takiej kasy korzystają najczęściej ci biznesmeni, którzy oferują swoje usługi poza siedzibą firmy, czyli na przykład u swojego klienta. Przykładem może być chociażby prywatna praktyka lekarza, którzy jeździ do swoich pacjentów z wizytą domową.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl