Garderoba i toaletka

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Zatem nie tylko okazja na spędzenie kilku zbędnych kilogramów, lecz jednocześnie na wymianę swoich stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, które oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią dużą bombę witaminową. Dają nam one każdych składników niezbędnych do normalnego działania układu. Polacy wciąż zawsze pamiętają predyspozycję do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie są wciąż samą z ważnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie dużo delikatne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w związku pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki owemu nie dostarczają one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas mocniejsza i łagodniejsza dla polskiego organizmu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek zupełnie nie jest delikatne, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wykonamy je zadziwiająco szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których planujemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu kilku minut jesteśmy silny i odżywczy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą bogate i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najdoskonalszym sposobem, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest pójście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że posiada stanowić ona o wiele smaczniejsza od starych polskich problemów i schabowych. Co znacznie, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy kreatywność i myśl. To tylko od nas chce, z jakich składników stworzymy naszą smaczną i praktyczną sałatkę.