Drukarka fiskalna elzab zeta

Na dużo rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dokonać tej formy, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są z dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu zobowiązany jest klient, to akurat on musi pamiętać o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w układzie kas finansowych jest trochę mylący. Dlaczego? Bowiem w trakcie kontroli sprawdzane są ale te tematy kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą wjeżdżać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego spędzam się tylko i jedynie na bardzo wspomnianych częściach natomiast ich podzespołach, których wadliwe życie mogłoby posiadać wpływ na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką stroną opłaca się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd tkwi w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce obecne w centralnej mierze od serwisanta. Absolutnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej techniki przyszły do bliskiej firmy, stanowi ostatnie a liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest właściwy jedynie serwisant wpisany do pracy serwisowej. Istnieje obecne doprowadzone tym, że wszystkie wykonane przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do pracy serwisowej. Wpisy też muszą być widoczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej formalności jest niesamowicie ważne, ponieważ koszta tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.