Denerwuje cie twoj przenosny odkurzacz

Denerwuję Cię Twój przenośny odkurzacz? Jest ciężki, hałaśliwy, mało efektywny i w dodatku niewygodny? Zainstaluj system centralnego odkurzania. System ten jest droższy niż standardowy odkurzacz i wymaga wykonania odpowiedniej instalacji, jednak w wielu aspektach jest o wiele lepszy od standardowych odkurzaczy.
Podstawowym elementem systemu centralnego odkurzania jest jednostka centralna, do której dołączone są sztywne rury.

Prowadzone są one do zamontowanych gniazd ssących.
Centralną jednostkę umieszcza się w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. W każdym bądź razie powinna znajdować się poza mieszkalną częścią domu. Jednostka centralna zwiera silnik z turbiną, separator zanieczyszczeń i zbiornik. Gniazda ssące powinny być rozmieszczone w centralnych częściach domu. Wystarczy zaledwie jedno gniazdo do obsługi całej kondygnacji domu. Wąż do odkurzacza jest elastyczny i wkłada się go do najbliższego gniazda. Ma długość od pięciu do piętnastu metrów. Dlatego też w tym przypadku wygodnym rozwiązaniem jest zamontowanie również systemu zwijającego.
Jednakże, aby system centralnego odkurzania działał sprawnie to zarówno zaprojektowanie, jak i wykonanie instalacji powinno zostać oddane w ręce doświadczonych wykonawców. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że system działa bezawaryjnie, a jednocześnie zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ im mniej otworów wykona ekipa montażowa, tym niższy będzie koszt omawianej instalacji.
Omawianą instalację można także wykonać w domu już zamieszkałym na przykład w kanałach wentylacyjnych.
Należy pamiętać, że jednostkę centralną systemu centralnego odkurzania montuje się dopiero gdy zakończymy prace wykończeniowe w domu, jednak jeszcze przed wprowadzeniem się domowników. Gdy umieścimy zbyt mało gniazd ssących wąż może nie dotrzeć do wszystkich zakątków pomieszczeń. Należy również pamiętać, że trójniki powinny być układane zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza. Płyty montażowe powinny licować się z tynkiem, w innym przypadku gniazdo ssące będzie odstawać od ściany. Instalacja centralnego odkurzania powinna być szczelna.

Podsumowując, instalacje centralnego odkurzania w pewnym sensie stanowi przejaw luksusu. Jednakże pozwala na pozbycie się ciężkiego i hałaśliwego standardowego odkurzacza. Ponadto jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka naszych pomieszczeń i przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie nam czasu.