Czy in vitro to leczenie nieplodnosci

wdrożenia comarch optima

Jeszcze więcej par boryka się z punktami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod gry z niepłodnością, jednak okresami nie podają one oczekiwanych efektów. Najlepszą z nich jest pokrycie invitro, które liczy na pokryciu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym dobrze polega ten proces?
Przed rozpoczęciem do zabiegu kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na zażywaniu odpowiednich leków, które zajmują za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w ciągu jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki oferowane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym krokiem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i odbiera z nich gamety. Na tym poziomie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym krokiem jest umieszczenie cele w inkubatorze, a po jakiś 20 godzinach specjaliści są w kształcie ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym okresem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do pomieszczenia macicy. Zazwyczaj transferowi budzi się dwa zarodki. Ten etap nie jest poważny dla kobiety, dlatego całość zabiegu robi się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni zaleca się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki poddaje się mrożeniu w znacznie małej temperaturze. Kobieta po ukończonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i gorących kąpieli. Niewskazany istnieje również duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza powiązany z podnoszeniem ciężkich pracy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także przyjmowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się jeszcze dużo łatwym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda przydatna jest w moc klinikach w Polsce, jednak kobiety planujące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zajmuje najlepszych specjalistów.