Bezplodnosc a tarczyca

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na ostatnie posiadają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końca przebytej infekcji czy urazu. Wpływa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w produkty i warzywa oraz służenie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może tworzyć także podłoże genetyczne. Warto przyjąć zatem pod uwagę szczególnie w sukcesie, gdy u partnerki dotarło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest zatem zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno żyć jeszcze przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców może istnieć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Systemie Kallmana. Istnieje więc schorzenie genetyczne, które ocenia się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.