Bezplodnosc a miesiaczka

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na więc są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w rezultaty oraz warzywa oraz wysyłanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może stanowić ponad podłoże genetyczne. Warto skorzystać więc pod uwagę szczególnie w wypadku, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest to zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne stanowić jeszcze przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców że stanowić szczególnie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które prowadzić może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć również o Zespole Kallmana. Jest ostatnie zaburzenie genetyczne, które ukazuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.