Antybiotykoterapia zakazen ukladu moczowego

Własne środki masowego przekazu wielokrotnie już alarmowały opinię publiczną, że przy przemysłowej produkcji mięsa przez hurtownie drobiu bierze się antybiotyki, hormony i sterydy. Faszerowanie ptactwa hodowlanego tymi substancjami ma przyśpieszyć przyrost masy zwierząt, aby mięso wynikające z ich ciał szybciej dotarło do sprzedaży. Policja stara się likwidować nielegalne wytwórnie antybiotyków dedykowanych hurtowniom drobiu, jakie w krajach byłego Związku Radzieckiego przyjmuje się może w wielkich ilościach przechodzących w sposoby. Zawierające szkodliwe dla zdrowia hormony, sterydy i antybiotyki mięso drobiowe zostają przyswojone przez organizm ludzkim, a wtedy kumulują, co wpływa toksycznie na działanie człowieka.

Błyskawiczne przyrosty masy kurcząt na fermach przemysłowych są bezpośrednim efektem karmienia ptactwa hodowlanego wysokobiałkowymi paszami naszpikowanymi sterydami, które drastycznie wzmagają ich smak, lecz także degenerują układ immunologiczny. Toż z zmian powoduje, iż kurczakom odnosi się antybiotyków mając zapobiec infekcjom, ale antybiotykoterapia dostarcza do dewastacji wątroby zwierząt i ostatecznie do ich śmierci około szóstego tygodnia życia. Brutalna egzystencja kurcząt w hodowlach drobiu naznaczona jest ogromnym cierpieniem, ale wielu konsumentów pragnących jedynie kupować więcej za mniej nie zważa na szlachetne i zdrowotne konsekwencje omawianego procederu.

Oficjalnie rzecz biorąc, dopuszczalne jest przekazywane zwierzętom hodowlanym antybiotyków ale i jedynie w fakcie ich choroby. Niestety, w rzeczywistości nielegalny handel antybiotykami weterynaryjnymi kwitnie również stanowi wysoce prawdopodobnie, że właściwie każda sztuka mięsa z sprzedających produkty do pobliskich sklepów korzysta w tkankach antybiotyki. Szkodliwość antybiotyków, hormonów tudzież sterydów w spożywanym posiłku mięsnym jest oczywista, zaś mieszkanie tego działania pragnie żyć nie tylko uświadamiane konsumentom, lecz jednocześnie powinno stawać się obiektem zainteresowania prac będących chronić ludzkie zdrowie. Przykrą konstatacją jest fakt, iż pisana na dużą skalę żywność przestała być obecnie źródłem wartości odżywczych, lecz stoi się śmiercionośną trucizną.